Українських водіїв будуть карати по-новому за перевищення швидкості

У третьому тижні листопада світовий календар відзначає Всесвітній день пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод – день, який надихає на роздуми. За даними Національної поліції, за перші дев’ять місяців 2023 року в Україні трапилося 17 394 дорожньо-транспортних пригод, що призвели до загибелі та поранення людей. За цей період 2 157 осіб загинули, включаючи 139 дітей, а ще 21 888 отримали поранення. Україна має один з найвищих показників смертності в Європі на дорогах.

Основною причиною смертельних аварій є перевищення швидкості. Незважаючи на існуючі адміністративні покарання, українському законодавству не вдається переконати водіїв у важливості дотримання правил дорожнього руху, стверджують активісти Кампанії “За безпеку дорожнього руху”. Штрафи за перевищення швидкості залишаються надто низькими порівняно з іншими порушеннями правил.

Іван П’ятак, юрист Центру демократії та верховенства права, вказав, що наразі закон рівняє перевищення швидкості до менш небезпечних порушень, таких як неправильна зупинка чи стоянка, і надає однакові штрафи – 340 гривень. Зупинка на смузі для громадського транспорту або несплата за паркування, які здається менш небезпечними, тягнуть за собою більш важкі штрафи, але штрафи за перевищення швидкості залишаються на низькому рівні.

Для забезпечення безпеки на дорогах в Україні необхідно переглянути систему штрафів за порушення правил дорожнього руху. Перше, що потрібно зробити, – це підвищити штрафи за перевищення швидкості, які зараз вважаються одними з найм’якших. Олеся Холопік, директорка Центру демократії та верховенства права, підкреслила, що запобігання смертності на дорогах можливе шляхом вжиття заходів на різних рівнях, включаючи суворі закони, інформаційні кампанії та будівництво безпечної інфраструктури.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Автосота
Читайте також