Українських водіїв попередили, який штраф чекає за користування смартфоном

Необережне керування може призвести до серйозних наслідків, а навіть незначні порушення правил можуть призвести до негативних наслідків.

Особливо небезпечні для себе та інших учасників дорожнього руху є водії, які розмовляють по телефону під час руху. Мова йде саме про мобільні пристрої, а не бездротові гарнітури.

В Україні, згідно з Правилами дорожнього руху (п. 2.9.е ПДР), водіям заборонено використовувати мобільні телефони у руках під час керування.

Важливо відзначити, що порушення правил використання мобільних телефонів за кермом може мати серйозні наслідки. У випадку, якщо дзвінок під час руху не призводить до ДТП, водія можуть оштрафувати на суму 510 гривень (згідно зі статтею 122.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Рішення на місці зупинки приймає інспектор.

Проте, якщо розмова водія викликає різку зміну швидкості інших учасників руху, робить різкий маневр або порушує інші правила безпеки, штраф може сягати 1445 гривень, або водійське посвідчення може бути вилучено на період від шести місяців до одного року (згідно зі статтею 122, п. 5 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Розмови по мобільному телефону чи відправлення повідомлень у месенджері під час керування автомобілем не лише підпадають під правові санкції, але також становлять загрозу для безпеки водія та оточуючих. Тому важливо, щоб водії дотримувалися правил та забезпечували свою безпеку на дорозі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело uamotors.com.ua
Читайте також