В Україні чоловікам хочуть заборонити водити авто за неявку до ТЦК

Уряд представив новий законопроєкт у Верховну Раду 30 січня 2024 року, який передбачає обмеження прав тих українців, які не відгукнулися на повістку військових комісаріатів. Одним з таких обмежень є право керування транспортними засобами.

Згідно з цим законопроєктом, якщо військовозобов’язаний, якому надіслана повістка, не з’являється відповідно до строків, вказаних у повістці, керівник військового комісаріату має право виписати новий документ – вимогу щодо виконання військового обов’язку. Ця вимога подається електронним чи поштовим шляхом протягом 5 днів. Якщо військовозобов’язаний і після цього терміну не з’являється в ТЦК, йому дається ще 10 днів для явки.

Після закінчення цього строку військовий комісаріат подає справу до суду, який вирішує, яким чином вплинути на порушника. Одним з можливих заходів є тимчасове обмеження права керування транспортними засобами.

Ця дія буде застосовуватися до моменту, коли військовозобов’язаний виконає свої обов’язки відповідно до вимог, тобто з’явиться в ТЦК. Після такої явки, керівник військового комісаріату надсилає відповідну інформацію до виконавчої служби.

На практиці це означає, що суд надсилає своє рішення до МВС та виконавчої служби. МВС призупиняє дію водійського посвідчення в базі даних, а виконавча служба блокує рахунки. Якщо поліція зупиняє водія та перевіряє його в базі даних, вона отримує інформацію про позбавлення права керування.

У законопроєкті також вказано, що громадянин повинен пред’являти документ про військову службу не лише працівникам військового комісаріату, але і поліцейським та прикордонникам. Без такого документа громадянин не може отримати закордонний паспорт. Тому поліція має право затримати особу для перевірки її військового статусу та навіть доставити її до військового комісаріату.

З урахуванням того, що законопроєкт надає 60 днів після публікації майбутнього закону для явки в військовий комісаріат всіх військовозобов’язаних для уточнення особистих даних, норма про неявку буде застосовуватися до всіх чоловіків віком від 25 до 60 років. Таким чином, через три місяці багато чоловіків, які не уточнили свої дані в військовому комісаріаті, можуть мати проблеми з керуванням автомобілями та розпорядженням своїми фінансами у банках.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело mmr.net.ua
Читайте також