В Україні готують новий закон про продаж вживаних авто: що відомо

Депутати пропонують новий спосіб продажу вживаних автомобілів від підприємств. Ця ініціатива спрямована на збільшення доходів державного бюджету. Верховна Рада прийняла за основу законопроект №9083, який передбачає спрощення та розбудову ринку вживаних автомобілів. Щоб стати законом, цей документ повинен пройти комітет та ще раз отримати підтримку парламенту.

До початку війни на ринку вживаних автомобілів щорічно продавалося 1,7 мільйона машин. У 2023 році ця кількість зменшилася до 780 тисяч, а цього року очікується продаж 1,5 мільйона автомобілів. Тільки 2,5% з них продаються за офіційними процедурами. Від продажу автомобіля за офіційними процедурами держава отримує у середньому 19,8 тисяч гривень, а від недекларованого продажу – нічого.

У більшості випадків, коли люди купують або продають автомобілі одне одному, вони укладають угоди між собою, щоб уникнути платежів податків. Проте для компаній, які займаються перепродажем автомобілів, це стає проблемою.

Новий законопроєкт має на меті зробити процес реєстрації автомобілів простішим і ввести нові правила оподаткування. Якщо оподаткування перепродажу автомобілів через компанії стане обов’язковим, це може призвести до зміни цін на автомобілі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело NNews
Читайте також