В Україні хочуть підвищити акциз на автогаз: як це позначиться на цінах

Розмови про збільшення акцизу на автомобільний газ уряду України розпочалися в листопаді поточного року. Глава Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев вніс пропозицію встановити ставку на рівні 169 євро за 1000 літрів.

Він аргументує це тим, що різниця у ставках між бензином і автогазом становить чотириразову різницю, і це потрібно уніфікувати. Незважаючи на те, що обговорення триває протягом певного часу, остаточного рішення ще не прийнято, як повідомив Гетьманцев в інтерв’ю Forbes. При цьому він зауважив, що Міністерство фінансів працює над відповідним законопроектом.

Данило Гетьманцев підкреслив, що ставки на пальне будуть уніфіковані, так само як і в Європейському Союзі. При цьому не слід очікувати раптового стрибка цін на АЗС, і у випадку прийняття закону, вони збільшаться на 8%, не перевищуючи 40 гривень. За словами голови профільної асоціації Станіслава Батраченка, рекомендований акциз в європейській директиві становить 68 євро на 1000 літрів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело autocentre.ua
Читайте також