В Україні хочуть ввести новий штраф для власників авто: за що каратимуть

У Верховній Раді України був представлений законопроект, спрямований на протидію фальсифікації пробігу вживаних автомобілів. Згідно з Документом №10216 від 06.11.2023, запропоновано внести поправки до Кодексу України про адміністративні правопорушення з метою встановлення адміністративної відповідальності за маніпуляції з пробігом транспортних засобів. Ініціатором цього закону виступив народний депутат ІХ скликання – Артем Дмитрук.

Згідно з запропонованим законопроектом, особи, які фальсифікують пробіг автомобілів з метою їхнього подальшого продажу, стануть об’єктом штрафів. Розмір штрафу може коливатися від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або від 8500 до 17 000 гривень. Це нововведення призначене для зменшення кількості недобросовісних продавців автомобілів, які намагаються зменшити чи спотворити показники пробігу в оголошеннях про продаж вживаних автомобілів.

Зараз законопроект перебуває на розгляді відповідного комітету. У разі його схвалення та ухвалення, він стане частиною українського законодавства, спрямованого на боротьбу з нечесними практиками у продажу вживаних автомобілів та захист інтересів покупців.

Фальсифікація пробігу вживаних автомобілів є загальною проблемою, з якою стикаються покупці. Продавці можуть навмисно занижувати або спотворювати дані пробігу, щоб завищити вартість автомобіля та приховати його реальний стан. Це може призвести до несправедливих угод, внаслідок яких покупці можуть стати жертвами обману.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело itd.rada.gov.ua
Читайте також