В Україні хочуть змінити вартість розмитнення автомобілів

Україна вирішила суттєво знизити вартість розмитнення для певних категорій автомобілів. Президент України Володимир Зеленський підписав закон №10321-1, який вносить зміни до Податкового кодексу.

Зазначений документ передбачає низку пільг під час розмитнення для окремих видів транспорту. Однією з цих пільг є звільнення від сплати ПДВ при розмитненні ряду автомобілів до 1 січня 2026 року. Це стосується, зокрема, комерційних та вантажних електромобілів. Раніше ці види автомобілів оподатковувалися ПДВ у розмірі 20%.

Крім того, закон скасовує сплату ПДВ на вантажівки з газобалонним обладнанням (ГБО).

Третьою категорією транспортних засобів, які звільняються від сплати ПДВ, є ретро-автомобілі віком понад 50 років. Однак, слід зазначити, що їх можна завозити та розмитнювати, але не можна реєструвати, оскільки вони не відповідають сучасним екологічним стандартам.

Закон набуває чинності з першого числа місяця, що настає після його офіційної публікації. Якщо, наприклад, закон буде опубліковано до кінця лютого, то з першого березня вищезгадані категорії автомобілів будуть звільнені від сплати ПДВ.

Варто зазначити, що до кінця лютого 2024 року Рада може розглянути законопроєкт, який передбачає розмитнення автомобілів в режимі «Дії». Проведення цієї процедури займатиме не більше години та обійдеться дешевше, ніж на сьогоднішній день.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело ampercar.com
Читайте також