В Україні планують ввести нові покарання для водіїв: за які порушення і коли це набуде чинності

Патрульна поліція вирішила обговорити можливі зміни до правил дорожнього руху, які обмежать кількість можливих порушень для водіїв до трьох на рік. Це стосується водіїв, які часто допускають велику кількість порушень, до 20-30 на рік. Про це розповів Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції, інтерв’ю для “Укрінформу”.

Зараз відповідальність за порушення правил дорожнього руху застосовується лише у випадках повторних порушень. Пропонується ввести відповідальність за порушення ПДР тричі протягом року. Ця ідея підтримується правоохоронним і транспортним комітетами Верховної Ради. Для цього потрібні обговорення, оцінка і ухвалення відповідного рішення законодавчим органом влади.

Статистика порушень та ДТП

За даними Патрульної поліції, протягом перших чотирьох місяців 2024 року сталося 6 475 дорожньо-транспортних пригод, що на 6% більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Травмовано 8 155 осіб, що на 8% більше.

Причини аварій у 2024 році включають такі фактори:

– перевищення швидкості, що спричинило 42% аварій;

– порушення правил маневрування, що відбулося у 20% випадків;

– порушення правил проїзду перехрестя та пішохідних переходів, що сталося у 8% випадків;

– недотримання дистанції, що призвело до 5% аварій;

– керування автомобілем у стані сп’яніння, що було причиною близько 5% аварій.

На дорогах зараз працює 260 камер, які за перші чотири місяці цього року зафіксували 1 376 779 порушень, за які складено постанови про адміністративне правопорушення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також