В Україні поліцейські вигадали новий спосіб штрафувати водіїв, які нічого не порушили

На Харківщині незнайомець звернувся до патрульних поліцейських і повідомив, що водій автомобіля Lada Niva перебуває у стані алкогольного сп’яніння. Після цього правоохоронці оштрафували водія на 17 000 грн, хоча виявилось, що він не був п’яним, повідомляє today.ua.

У листопаді 2023 року у місті Ізюм сталася подія, про яку згадується у рішенні Харківського апеляційного суду у справі №638/17735/23. В матеріалах цієї справи немає інформації про особу, яка повідомила про правопорушення, а також не вказано її анкетних даних чи місце реєстрації. Крім того, у відео, записаному з бодікамер патрульних поліцейських, не зафіксовано чоловіка, який повідомив про водія в стані алкогольного сп’яніння.

Крім того, відповідно до відеозаписів бодікамер, після зупинки автомобіля патрульні поліцейські не пояснили причину зупинення, яка б відповідала отриманій інформації від невідомого чоловіка про стан сп’яніння водія.

Поліцейські зупинили автомобіль Niva для перевірки інформації про алкогольне сп’яніння водія. У своєму рапорті вони зазначили, що водій проявляв ознаки алкогольного сп’яніння, такі як запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів та почервоніння очей.
Також він відмовився від огляду на стан алкогольного сп’яніння як на місці зупинки, так і в медичному закладі. Тому було складено адміністративний протокол за ч.1 ст.130 КУпАП. Стягненням стало штраф у розмірі 17 000 гривень та позбавлення посвідчення водія на 1 рік.

Водій, який був позбавлений посвідчення водія та отримав штраф за алкогольне сп’яніння, не погодився з рішенням суду першої інстанції і подав апеляційну скаргу. Харківський апеляційний суд підтримав його та скасував рішення суду першої інстанції.

Апеляційний суд мотивував своє рішення кількома причинами. Зокрема, виявилося, що водій відмовився пройти тест на алкоголь на місці зупинки, але згодився на це у лікарні. Тест показав, що у нього не було алкоголю в крові.

Апеляційний суд також врахував, що в матеріалах справи не було доказів, які підтверджували б, чому патрульні поліцейські зупинили автомобіль.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також