В Україні різко збільшився продаж електромобілів

За даними Opendatabot, з січня по травень 2024 року в Україну ввезли 20 785 нових і вживаних електромобілів. Це у 2,1 раза більше, ніж за той же період у 2023 році.

В Україні вже кілька років зростає продаж електромобілів. Ще 3-4 роки тому більшість українців не хотіли купувати електромобілі через різні причини. Вони думали, що електрокари не підходять для українського клімату і що в країні недостатньо зарядних станцій.

Попит на електромобілі в Україні різко зріс навесні 2022 року, коли російські війська почали знищувати українські нафтопереробні заводи та нафтобази. Через це виник дефіцит бензину і дизельного палива, а ціни на паливо зросли. Тому українці почали частіше купувати електромобілі.

У 2022 році з січня по травень в Україну ввезли 3 128 нових та вживаних електромобілів. За цей же період у 2023 році – 9 736 електромобілів, а в 2024 році – понад 20 тисяч. Найбільше ввозять електромобілі компанії Tesla. За перші п’ять місяців 2024 року в Україну ввезли 4 742 електромобілі Tesla, найпопулярнішим з яких є п’ятимісний седан Tesla Model 3.

В Україну часто ввозять електромобілі компаній Volkswagen (3194) і Nissan (3034). Найпопулярніший електрокар Volkswagen – кросовер ID.4, а у Nissan – модель Leaf. До речі, Volkswagen ID.4 офіційно в Україні не продають, його привозять з Китаю за “сірими схемами”, як і багато інших електричних кросоверів.

З січня по травень 2024 року на машини Tesla припало 22,8% усіх ввезених електромобілів. На електрокари Volkswagen – 15,4%, а на моделі Nissan – 14,6%.

Найбільше електромобілі реєструють у Львівській, Одеській та Дніпропетровській областях, а також у Києві. Наприклад, у Львівській області за останній період зареєстрували 2808 електрокарів.

Продаж електромобілів у нашій країні зростає, навіть незважаючи на те, що відключають світло практично в усіх областях, а також на збільшення тарифу на електроенергію. З 1 червня 2024 року тариф збільшився з 2,64 грн до 4,32 грн за кіловат. Тепер власникам електромобілів потрібно платити більше за зарядку батарей.

Експерти в галузі авторинку вважають, що не зважаючи на підвищення тарифів на електроенергію для населення, електроенергія залишається найдешевшим джерелом енергії в Україні. Тому це підвищення не суттєво вплине на український ринок електрокарів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Today
Читайте також