В Україні скасовують деякі штрафи для водіїв автомобілів

Не поспішайте сплачувати штраф за неправильне паркування без ретельного розгляду – у вас є можливість скасувати його через суд. Розглянемо, як це правильно здійснити.

Як оскаржити штраф за неправильне паркування

Судові позови на відміну від штрафів за порушення правил паркування заполонили українські суди. Збирати необхідні докази щодо неправомірного стояння автомобіля протягом тривалого часу у забороненому місці є викликом, але це відкриває можливість обґрунтувати власну непричетність.

Сам по собі штраф за неправильне паркування, відповідно до КУпАП, складає 340 гривень. Однак, якщо водій перекриє рух транспорту, залишивши автомобіль без руху, штраф може зрости до 1445 гривень.

Щоб водію виписали штраф, інспектор повинен довести, що транспортний засіб залишався без руху протягом більше 5 хвилин, що вимагає наявності відеодоказів відповідної тривалості.

Якщо поліцією надано скорочене відео або фотографії, це не може служити підтвердженням порушення Правил дорожнього руху. Поліцейський повинен також підтвердити, що автомобіль не зупинявся з метою посадки чи висадки пасажирів, і можливо, існувала необхідність завантажити чи розвантажити товари.

Отже, якщо доказова база неправомірного паркування є неповною, водій може звернутися до суду, оскаржуючи накладені штрафи. При сплаті штрафу особа фактично визнає свою провину, і в такому випадку вже немає можливості оскаржити дії поліцейських.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело odinfakt.com
Читайте також