В Україні водіїв кидають за ґрати через відсутність техогляду: хто під загрозою

Багато водіїв в Україні знають, що за порушення правил дорожнього руху можна отримати штраф або навіть втратити права. Проте іноді за такі невеликі порушення, як відсутність техогляду, можна навіть потрапити у в’язницю.

Журнал “Дорожній адвокат” розповів про ситуацію, коли поліція помилилася, штрафуючи водія за відсутність технічного огляду автомобіля на суму 340 гривень. Чоловік вирішив не сперечатися і сплатив його, хоча насправді він не мав проходити техогляд.

Водій не знав, що така недбалість може йому дорого обійтися. Під час наступної зупинки поліція вже покарала його за порушення правил за статтею 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф за це становить від 850 до 1700 гривень, а також може бути позбавлення прав на термін від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від п’яти до десяти діб.

У суді чоловік знову не намагався скасувати рішення, оскільки він вважав, що не був зобов’язаний проходити техогляд. Він лише просив суд не позбавляти його прав, бо він був залежний від свого автомобіля. Суддя погодився з ним і покарав його адміністративним арештом на 5 діб.

В Україні технічний огляд не є обов’язковим для приватних легкових автомобілів. Обов’язковість техогляду поширюється на комерційний транспорт, таксі, автобуси, пасажирські автомобілі вагою понад 3,5 тонни, вантажівки, трактори та іншу спеціальну техніку.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також