В Україні водіїв масово штрафують за відсутність одного предмета в авто: хто під загрозою

У ПДР України вказано, які речі повинні бути в автомобілі під час його використання. Деякі водії вважають, що за відсутність хоча б одного з цих предметів можна отримати штраф. Але чи це правда?

Останнім часом юристи зауважили, що поліцейські стали частіше штрафувати водіїв за відсутність вогнегасників у машині. Навіть якщо у вас є вогнегасник, але ви не перевірили його на дату придатності, вас також можуть покарати. За це може бути виписаний штраф у розмірі 340 гривень за статтею 121 КУпАП, а якщо це повторний випадок – вас можуть позбавити прав на півроку.

Експерти вважають, що штраф за відсутність вогнегасника може бути незаконним. Закон передбачає, що штраф може бути накладений лише на водія, який перевозить пасажирів.

Якщо поліцейський помічає порушення у звичайного водія, він може лише попередити його за статтею 125 КУпАП. Навіть якщо водій вважає, що штраф незаконний, його сплата вважатиметься визнанням вини, і він не зможе оскаржити штраф. Це може призвести до того, що водій може залишитися без прав наступного разу без якого-небудь серйозного порушення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Дорожній адвокат
Читайте також