В Україні за перевищення швидкості руху водіїв каратимуть по-новому

Згідно інформації від Національної поліції, за період перших дев’яти місяців 2023 року зафіксовано 17394 ДТП із загиблими та постраждалими. Загалом 2157 людей втратили життя, в тому числі 139 дітей, та 21888 осіб отримали поранення. Українські дороги залишаються одними з найнебезпечніших в Європі.

Перевищена швидкість залишається основною причиною смертельних ДТП. Незважаючи на адміністративні відповідальності, водії продовжують порушувати це правило, зауважують експерти Кампанії “За безпечні дороги”. Важливо відзначити, що штрафи за перевищення швидкості значно нижчі, ніж за інші порушення ПДР.

Іван П’ятак, юрист Центру демократії та верховенства права, розповідає: “Закон наразі розглядає перевищення швидкості так само, як і порушення правил зупинки та стоянки – штраф 340 гривень. Це випадок, коли водій перевищує швидкість на 20-50 км/год, і його зупиняє патрульний. Якщо фіксацію перевищення здійснила камера, штраф удвічі менший – лише 170 гривень, через “знижку” для порушників. Тим часом, порушення правил паркування чи зупинка на смузі громадського транспорту мають штрафи у розмірі до 700 гривень (після знижки – 350 гривень)”.

Для підвищення безпеки на дорогах України необхідно переглянути систему покарань за порушення ПДР, зокрема підвищити штрафи за перевищення швидкості, які наразі є одними з найменших.

Олеся Холопік, директорка Центру демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ), переконана: “Смерті та травми від ДТП можна уникнути. Це можна зробити на різних рівнях: як на індивідуальному, так і на державному. Поведінка кожного учасника дорожнього руху, його дотримання правил – це не лише його безпека, а й безпека всіх інших. Держава також може ухвалювати рішення, що підвищать безпеку на дорогах. Це можуть бути закони про більшу відповідальність за перевищення швидкості, інформаційні кампанії та розбудова безпечної інфраструктури”.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело avtosota
Читайте також