В Україні змінилися правила ввезення автомобілів

З початку грудня відбулися зміни в умовах декларування та пропуску гуманітарної допомоги, включаючи автомобілі для Збройних Сил України (ЗСУ).

Представники Інституту досліджень авторинку провели консультації з волонтерами ГО “Волинська гуманітарна ініціатива” та експертом з практичного застосування митного законодавства Левком Прокіпчуком. В результаті було сформовано корисні поради, спрямовані на уникнення довгих затримок на контрольно-пропускних пунктах.

Реєстрація отримувача гумдопомоги:

Тепер гуманітарний вантаж може бути легально оформлений лише на благодійні організації, зареєстровані в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. Для цього важливо забезпечити, щоб ваша організація була в цьому реєстрі, отримуючи реєстраційний номер через електронно-цифровий підпис або авторизацію Міністерством соціальної політики.

Оновлена митна декларація:

Оформлення вантажу та/або транспортного засобу включає в себе подання оновленої форми митної декларації. В новій версії додано окремий пункт для вказання номера отримувача гумдопомоги. Це можна зробити як на паперовому носії, так і електронно. Проте, наразі онлайн-сервіс має тимчасові труднощі.

Транспортні засоби лише для ЗСУ:

Відтепер транспортні засоби можна ввозити тільки на користь Збройних Сил України. Громадські організації та благодійні фонди втратили можливість простого оформлення машин для власного використання. Треба вказувати в митній декларації, що транспортний засіб ввозиться для передачі ЗСУ.

Передача гуманітарних машин ЗСУ:

Протягом 90 днів гуманітарні машини повинні бути передані Збройним Силам України. Згідно з проектом закону 9111, який очікує підпис Президента, після цього терміну такі автомобілі можна буде передати конкретному військовослужбовцю, якщо закон буде прийнятий.

Обмеження спрощеного декларування:

Процедура спрощеного оформлення – подача паперової митної декларації безпосередньо на пункті пропуску – буде активна лише до 1 квітня 2024 року. Після цієї дати гуманітарний вантаж можна буде ввозити лише за попередньо поданою електронною декларацією.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Інститут досліджень авторинку
Читайте також