Водіям в Україні зробили попередження через поширене порушення

Байдуже водіння може призвести до серйозних наслідків, і навіть маленькі порушення правил можуть мати негативні наслідки.

Водії, які розмовляють по телефону під час руху, є особливо небезпечними як для себе, так і для інших учасників дорожнього руху. Тут ми маємо на увазі мобільні пристрої, а не бездротові гарнітури.

В Україні, відповідно до Правил дорожнього руху (пункт 2.9.е ПДР), водіям заборонено використовувати мобільні телефони у руках.

Важливо відзначити, що невиконання правил користування мобільними телефонами за кермом може призвести до серйозних наслідків. Якщо дзвінок під час руху не призвів до ДТП, водія можуть оштрафувати на 510 гривень (згідно зі статтею 122.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Рішення приймає інспектор на місці зупинки.

Але, якщо розмова водія викликає зміну швидкості інших учасників дорожнього руху, призводить до різкого маневру або порушує інші правила безпеки, штраф може сягати 1445 гривень, або водійське посвідчення може бути вилучено на строк від шести місяців до одного року (згідно зі статтею 122, пункт 5 Кодексу про адміністративні правопорушення).

Небезпека розмов по мобільному телефону або відправлення повідомлень у месенджері під час керування автомобілем не тільки підпадає під правові санкції, але й загрожує самому водієві та оточуючим. Тому важливо, щоб водії дотримувалися правил і забезпечували свою безпеку на дорозі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело uamotors.com.ua
Читайте також