Водіїв попередили про «зимовий» штраф, що готується в Україні: за що каратимуть

Юрист Віктор Мазур поділився своєю точкою зору на законопроект №8369 у своєму Instagram, який зараз розглядається у Верховній Раді України. Згідно з положеннями цього документа, власників автомобілів масою до 3,5 т зобов’язують перевзувати свої транспортні засоби на зимову або всесезонну гуму з 1 листопада по 31 березня. Автомобілі з масою понад 3,5 т мають використовувати виключно зимові шини.

Згідно із законопроектом, за керування автомобілем з літньою гумою у зимовий період передбачено штраф у розмірі 340 гривень. На сьогодні в Україні відсутнє чітке законодавче регулювання щодо обов’язкового сезонного використання шин, і ці зміни спрямовані на заповнення цієї юридичної прогалини.

Ініціатори законопроекту аргументують необхідність нових правил тим, що більшість ДТП відбуваються взимку. Вони також вказують на аналогічні норми в деяких країнах Євросоюзу, де відсутність зимових шин вважається серйозним порушенням правил дорожнього руху.

Представники законодавчої ініціативи підкреслюють, що використання літньої гуми взимку становить значущу загрозу безпеці дорожнього руху для водіїв та пішоходів. Введення штрафів має на меті підвищення загальної безпеки на дорогах країни.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело auto.znaj.ua
Читайте також