Водіїв старше 65 років хочуть позбавити прав

Європейський союз, який націлений на підвищення безпеки виносить пропозицію щодо зменшення ризику на дорогах шляхом позбавлення прав водійських категорій пенсіонерів певного віку. Згідно з ініціативою, особи, які досягли певного віку та мають медичні показники на це, можуть бути переведені у статус пішоходів. Ця ініціатива реалізується в рамках проекту “Vision Zero” з метою значного зменшення кількості ДТП зі смертельними наслідками.

Згідно з проектом, пенсіонерів віком від 65 років пропонується пройти обов’язкове психологічне оцінювання, яке має визначити їхню здатність зосереджуватися та розумову працездатність як у звичайних, так і в екстрених ситуаціях на дорозі.

Також, за ініціативою Vision Zero, водії віком понад 70 років у країнах ЄС можуть бути зобов’язані проходити курси підвищення кваліфікації, а термін дії їх водійських посвідчень може бути скорочений до п’яти років. Для водіїв понад 75 років оновлення ліцензії може здійснюватися щорічно. Деякі експерти рекомендують обмежувати термін дії прав пенсіонерів до двох років починаючи з 65-річного віку.

Проте ініціатива викликала обговорення серед громадськості та експертів, які наголошують на необхідності збереження мобільності та самостійності пенсіонерів. Водночас, захищаючи права пожилого населення, вони закликають до впровадження додаткових заходів безпеки на дорогах та підтримки для водіїв пенсійного віку.

З урахуванням того, що Україна прагне уніфікувати своє законодавство з нормами ЄС, можливо, подібна дискусія в найближчий час розгорнеться і в українських експертних та владних колах.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Avtosota
Читайте також