Водіїв старше 65 років можуть позбавити прав: готуються нові вимоги для літніх водіїв

Законодавці Європейського союзу (ЄС) виявляють зростаючу тривогу стосовно водіїв похилого віку та розглядають ініціативу Vision Zero, яка спрямована на зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод у країнах співтовариства.

Згідно з цим проектом, планується впровадити регулярні перевірки для водіїв віком від 65 років, включаючи тестування на психологічну стійкість, рівень концентрації та швидкість реакції. У випадку невдачі в іспиті, пенсіонерам доведеться стати пішоходами.

Водіям, які досягли віку 70 років, також рекомендується зміцнити правила оновлення водійських ліцензій шляхом впровадження курсів підвищення кваліфікації. Ініціатори цієї ініціативи сподіваються, що водії віком від 65 до 75 років будуть здавати іспити кожні два роки, а після досягнення 75-річного віку – щорічно.

Проте цей проект оточений критикою через можливість дискримінації за віком. Захисники прав людей похилого віку обурені тим, що пенсіонерам може доводитися підтверджувати свою спроможність водити лише на підставі їхнього віку.

З огляду на активний процес підготовки України до інтеграції до ЄС, не виключено, що подібний законопроект може бути внесений до Верховної Ради в найближчому майбутньому.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело avtosota.com
Читайте також