Всім водіям в Україні доведеться змінювати права: у Раді хочуть ухвалити новий закон

Комітет Верховної Ради України з питань транспорту та інфраструктури висловлює свою підтримку законопроекту №8082, спрямованому на скорочення терміну дії водійських посвідчень від 30 до 10-15 років. Ініціатором внесення змін у терміни посвідчень водіїв став прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Петиція, яка закликає не застосовувати нові норми до раніше виданих посвідчень водія, не має значущого впливу на рішення.

У випадку прийняття законопроекту, водіям доведеться проходити перевірку свого фізичного та психологічного стану кожні 10 або 15 років (в залежності від категорії транспортного засобу). Також водії, які отримали багато штрафів, зобов’язані будуть перескладати теоретичні та практичні іспити.

Проект закону передбачає перегляд транспортних категорій, згідно з яким водії транспортних компаній повинні підтверджувати свої права водія кожні 5 років, відповідно до стандартів Євросоюзу. Автори законопроекту сподіваються, що ці зміни допоможуть зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод у країні. Очікувалося, що законопроект №8082 буде розглянутий до кінця 2023 року, але наразі у Ради є інші, більш пріоритетні завдання.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело goloskarpat.info
Читайте також