Як повернути водійські права після ухилення від мобілізації

Новий закон про посилення мобілізації, який починає діяти з 18 травня, містить положення про обмеження права на керування транспортним засобом для осіб, які ухиляються від призову на службу. Це означає, що такі особи можуть втратити можливість керувати автомобілем. Водії, які опинилися в такій ситуації, можуть зацікавитися процедурою повернення права на керування після відбуття покарання або відповідно до законодавства.

Процедура обмеження водійських прав у новому законі є складною і передбачає виконання ряду обов’язкових умов. Наприклад, якщо Територіальний центр комплектування виявляє порушення з боку військовозобов’язаного, він повинен надіслати дані громадянина до поліції для його розшуку та затримання з метою доставки до центру.

Якщо не можна знайти військовозобов’язаного для доставки до центру, військова комісія надсилає рекомендованим листом на його адресу вимогу. Цю вимогу вважають переданою через 10 днів після відправлення листа або після поштового штампа про неможливість вручення. Потім військова комісія може звернутися до суду з проханням обмежити права громадянина.

Якщо суд погодиться з вимогами військової комісії, це буде схоже на ситуацію з особами, які ухиляються від сплати аліментів. Рішення суду передадуть до виконавчої служби, яка змінить відомості в базах даних. Якщо поліція зупинить такого водія, його посвідчення буде вилучено і відправлено до суду.

Якщо водій порушив вимогу Територіального центру комплектування, йому можна повернути водійські права, виконавши вимогу центру. Зазвичай це оновлення персональних даних. Після цього водію видадуть документ, який підтверджує виконання вимоги. За цим документом водій може звернутися до виконавчої служби для закриття провадження і повернення прав.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Громадське
Читайте також