Як в Україні змінилися ціни на автогаз

Протягом останнього місяця в Україні ціни на автогаз зросли. Мережі АЗС у середньому підвищили вартість літра газу на 10 копійок, до 28,14 грн за літр. Проте експерти не передбачають подальшого зростання цін на цей вид палива. Навіть можливе подешевшання, оскільки в Україні вже є надлишок пального, попит низький, а оптові ціни знижуються.

За даними Консалтингової групи А-95, ціни на автогаз в Україні відрізняються залежно від класу заправок. Наприклад, заправки преміум-сегменту підняли ціну на 50 копійок, а “бюджетні” заправки – в середньому на 27 копійок.

На початку квітня ціни на автогаз в Україні досягли максимальних значень на деяких заправках мереж OKKO, SOCAR і WOG – відповідно 29,49 грн/л і 29,48 грн/л. Різниця між максимальними цінами у преміум-сегменті та “бюджетних” заправках становила 2,75 грн, більше, ніж місяць тому. Однак, наразі учасники ринку не передбачають подальшого підвищення цін, оскільки відзначають “катастрофічно низькі” обсяги продажу палива.

Деякі учасники паливного ринку готові знижувати ціни на автогаз за умови сприятливої зовнішньої ситуації. Вони пояснюють це тим, що обсяги продажу палива дуже низькі, тому планують зменшувати ціни, якщо ціни на оптовий автогаз продовжуватимуть падати. З 27 березня по 3 квітня ціни на скраплений газ в опті знизилися на 1470 грн/т, а з 1 березня до 3 квітня ціни втратили 1860 грн/т.

Експерти пояснюють, що зниження оптових цін на автогаз зумовлене великою кількістю пропозицій на ринку. Збільшення обсягів імпорту в березні на фоні низького попиту призвело до надлишку газу. Це призвело до зниження цін. Аналітики відзначають, що маржа заправок на продажу автогазу зросла у березні.

В середньому, маржа у преміум-сегменті становить 3,79 грн/л, а в економ-сегменті трохи більше 1 грн/л. Раніше маржа зменшувалась через різке зростання оптових цін на початку лютого.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело BussinesUa
Читайте також