Як зараз в Україні розмитнити “євробляху” та скільки це коштує

У минулому році уряд ввів нульове розмитнення автомобілів, але потім відмінив це рішення. Тим не менше, багато людей досі намагаються привезти вживані автомобілі з-за кордону.

Якщо вам потрібно розмитнити авто, яке ввезено з іншої країни, і ви хочете зрозуміти вартість цієї процедури в Україні, продовжуйте читати цю статтю.

Розмитнення – це процедура легалізації автомобіля, купленого за межами митної території України. Це включає в себе спеціальну митну процедуру, що дозволяє ввозити транспортні засоби на територію України.

Україна зазвичай збирала плату за цю послугу.

Зараз популярність вживаних легкових автомобілів продовжує зростати. Так, протягом серпня 2023 року в Україну було ввезено 21 тисячу вживаних автомобілів, і найпопулярнішими серед них були бензинові автомобілі (44%), дизельні автомобілі (33%), електромобілі (15%), автомобілі з газобалонним обладнанням (5%) і гібриди (3%).

Експерти відзначають, що лідером серед автомобілів, зареєстрованих у серпні, був Volkswagen Golf, а до десятки найпопулярніших моделей також увійшли Renault Megane, Skoda Octavia, Volkswagen Passat, Nissan Leaf, Ford Focus, Volkswagen Touran, Nissan Qashqai, Volkswagen Tiguan і Audi A4.

Загалом з початку року в Україні було зареєстровано більше 106 тисяч вживаних легкових автомобілів, що ввезені з-за кордону, що у 3,3 рази більше, ніж продаж нових автомобілів за той самий період.

Якщо ви хочете ввезти автомобіль в Україну, ви можете скористатися послугою митного брокера або зробити це самостійно. У цьому випадку важливо слідкувати за процедурою оформлення автомобіля, отримувати договір купівлі-продажу та технічний паспорт. Перед виїздом на кордон переконайтеся, що автомобіль пройшов технічний огляд і має необхідні страхові поліси для території, на якій він був придбаний і для України.

Для в’їзду на митну територію України вам потрібно подати попередню митну декларацію на ту митницю, на якій ви плануєте розмитнення. Перед цим вам також потрібно буде внести грошовий застав на рахунок митниці у розмірі повної вартості розмитнення автомобіля. Під час перетину кордону вам потрібно доставити автомобіль в зону митного контролю і, при необхідності, доплатити кошти на рахунок митниці.

Після отримання сертифіката відповідності вам потрібно буде заповнити додаткову митну декларацію і зареєструвати автомобіль в Україні.

Вартість розмитнення автомобіля залежить від різних факторів, таких як тип двигуна, об’єм двигуна, строк експлуатації, рік виготовлення, країна походження і наявність пільг. Ви можете розрахувати цю вартість за допомогою калькулятора на сайті Державної митної служби України.

Зараз існують пільги на розмитнення автомобілів для військових, які завозять машини на потреби військових. Також розглядається законопроект про повернення нульового розмитнення для учасників бойових дій і їхніх сімей, але вони не зможуть продавати автомобіль протягом трьох років після розмитнення.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело rbc.ua
Читайте також