Які штрафи за паркування у дворі: де не можна залишати авто

В Україні не всюди дозволено паркувати автомобілі, особливо в міських районах та у дворах житлових будинків. За стоянку в заборонених місцях можна отримати великий штраф. Проте не всі водії знають, за які саме порушення і які штрафи можуть бути застосовані. Видання “РБК-Україна” з посиланням на коментар адвоката Євгена Булименка пояснило це питання.

Адвокат відзначив, що українське законодавство прямо не забороняє паркування транспортних засобів у дворах багатоквартирних будинків, проте автомобілі не повинні заважати мешканцям та їхнім гостям.

Згідно з Правилами дорожнього руху, не можна ставити машину на залізничних переїздах, трамвайних шляхах, мостах, пішохідних переходах і близько до них менше, ніж на 10 метрів. Також не можна паркуватися на перехрестях або пішохідних переходах, і ближче, ніж за 10 метрів від них, а також на дорозі, якщо місце для проїзду іншого транспорту менше, ніж на 3 метри. Крім того, не можна залишати машину ближче, ніж за 30 метрів від місць зупинки громадського транспорту або дорожніх знаків про зупинку, і ближче, ніж за 10 метрів від місць дорожніх робіт.

Водія можуть оштрафувати за паркування так, що перешкоджає руху двох або одного транспортного засобу, закриває світлофори або дорожні знаки, або ближче, ніж за 10 метрів від виїзду з прилеглих територій. Також штраф можна отримати за паркування на газонах або ближче, ніж за 5 метрів від контейнерів для сміття, а також за межами міст, в небезпечних поворотах, де видимість менше 100 метрів в одному напрямку. Можна паркуватися на краю тротуару, якщо залишається мінімум 2 метри для пішоходів.

У Києві штраф за неправильне паркування дорівнює 20 разам вартості однієї години паркування на тому місці, де ви залишили автомобіль. Оскільки ціни на паркування від 5 до 35 гривень за годину, то штраф може бути від 100 до 700 гривень.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також