Юрист пояснив, які документи потрібні водіям на блокпостах

Під час воєнного стану на блокпостах можуть перевіряти документи всіх водіїв. За новим законом про мобілізацію, чоловіки віком від 18 до 60 років повинні мати при собі військовий квиток.

Без яких документів не можна пересікати блокпост

Блокпост – це місце, де військові тимчасово посилюють контроль на в’їзді на територію з воєнним станом, крім державного кордону. Тут перевіряють людей, автомобілі, багаж та вантажі.

На блокпосту можуть працювати військові та поліцейські, які мають право здійснювати контроль під час воєнного стану.

Постанова КМУ №1455 встановлює правила для особливого режиму контролю при в’їзді та виїзді людей і транспортних засобів на територію з воєнним станом. Також встановлюються обмеження на свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства.

Новий закон про мобілізацію дозволяє працівникам ТЦК і Національної поліції перевіряти військові документи чоловіків від 18 до 60 років. Ця перевірка буде записуватися на відео і використовуватимуться спеціальні технічні засоби.

Антон Маринич зазначає, що згідно з новим законом чоловікам віком від 18 до 60 років необхідно мати при собі військовий квиток і пред’являти його для перевірки представникам ТЦК або поліції. Така перевірка також може здійснюватися на блокпостах.

Будьте обережні: якщо ви не пред’явите військовий квиток або його не маєте, це можуть розцінити як порушення закону про оборону та мобілізацію. За це передбачено штраф від 3400 до 5100 гривень.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело РБК-Україна
Читайте також