Забиратимуть не тільки авто для армії: мобілізація під час війни

В Україні правила мобілізації дозволяють у випадку необхідності конфіскувати майно, таке як автомобілі та житло, для потреб Збройних сил. Це може статися у випадку загрози національній безпеці або в разі воєнного стану. Як повідомляє РБК-Україна, умови та процедура конфіскації регулюються законом.

Під час воєнного стану можуть вилучати автомобілі у громадян, які мають два або більше авто, а також у центральних та місцевих органів влади, державних підприємствах, установах та організаціях. Це стосується транспорту, який може бути використаний на фронті, наприклад, вантажівки, мікроавтобуси, трактори та позашляховики. Проте це не буде масовим вилученням і не зачепить 90% українців.

Не можна забирати автомобіль у людини, якщо це єдиний її транспортний засіб або єдине джерело доходу. Також не можна забирати автомобілі лікарень, пожежної охорони, рятувальних служб, людей з інвалідністю І чи ІІ групи, включаючи батьків дітей з інвалідністю. Вилучені авто не можна вивозити з країни або з іншого регіону без дозволу ТЦК.

Під час воєнного стану транспорт можуть тимчасово забирати представники ТЦК за рішенням місцевих державних адміністрацій. Це відбувається за умови оформлення спеціальних актів, в яких вказуються дані про власника, технічний стан, вартість та інші ідентифікаційні відомості про транспортний засіб. Після закінчення воєнного стану транспорт повертають власнику протягом 30 днів. Якщо транспорт пошкоджено, власнику передбачена грошова компенсація.

Також, під час воєнного стану влада може забрати житло та інше майно для потреб армії. Рішення про це приймають місцеві військові влади. Державне і комунальне майно вилучається без компенсації, а особисте майно та майно приватних осіб або компаній – з компенсацією, яку виплачуватимуть не пізніше, ніж за 3 роки після закінчення воєнного стану.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також