В Україні готують нові штрафи для власників автомобілів із ГБО

Верховна Рада, представила нову законодавчу ініціативу, спрямовану на встановлення нових санкцій для власників автомобілів, які використовують газове пальне. Парламентарії мають намір зменшити розмір фінансових штрафів та впровадити нові форми покарання.

Грошові покарання, пов’язані з газобалонним обладнанням автомобілів, перебувають на межі змін. Отже, для тих, хто порушує правила експлуатації газобалонного обладнання, встановлено такі штрафи:

– за перше порушення передбачено грошовий штраф у розмірі 170 гривень для власників автомобілів, обладнаних ГБО (газом бутан-пропан-кисень);

– за наступні порушення протягом одного року передбачено вищий штраф у розмірі 340 гривень.

Ці нові санкції замінюють існуючий штраф у розмірі 340 гривень за будь-яке порушення, пов’язане з газобалонним обладнанням.

Крім фінансових покарань, порушники також можуть стикнутися з додатковими каральними заходами, такими як:

– призупинення дії водійського посвідчення на строк від 3 до 6 місяців;

– адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.

Розробники цього законопроекту сподіваються стимулювати власників автомобілів переходити на більш екологічно чистий вид транспорту.

Проте, щоб ця пропозиція стала законом, необхідно успішно пройти два читання в парламенті та здобути необхідну кількість голосів для подальшого схвалення закону, яке завершиться підписом Президента.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело avtosota.com
Читайте також