9 підступних ситуацій на дорозі, в яких можуть помилятися навіть досвідчені водії

Щодня водії зустрічаються з різними проблемами на дорогах, і навіть найвправніші з них можуть потрапити в небезпечні ситуації. У своєму відео на YouTube “Онлайн автошкола Час” розповідає про дев’ять найпоширеніших помилок, які часто стають причиною аварій. Давайте детальніше розглянемо ці помилки.

Помилка №1. Початок руху на зелене світло
Коли на світлофорі загоряється зелений сигнал, не варто відразу натискати на газ. Водії з інших напрямків можуть ще закінчувати свої маневри або навіть проїжджати на червоне, щоб уникнути перешкод. За правилами дорожнього руху, потрібно дати їм можливість завершити проїзд перехрестя.

Помилка №2. Проїзд на жовте світло
Деякі водії сприймають жовте світло по-різному: одні готуються до зупинки, а інші намагаються прискоритися, щоб встигнути перед червоним. Жовте світло забороняє рух, але дозволяє завершити проїзд, якщо зупинитися без різкого гальмування неможливо. Проїзд на жовте світло в поспіху створює небезпеку на дорозі.

Помилка №3. Ігнорування знака «Проїзд без зупинки заборонено»
Цей знак важливий, особливо на перехрестях з поганою видимістю, де головну дорогу можуть закривати будівлі або дерева. Ігнорування цього знака може спричинити серйозні аварії.

Помилка №4. Керування автомобілем у напівсонному стані
Сонливість за кермом – дуже небезпечна. Більше 30% водіїв зізнаються, що хоча б раз керували автомобілем, будучи сонними або дуже втомленими. Сонливість уповільнює реакцію і знижує увагу, що значно підвищує ризик аварій.

Помилка №5. Повільна їзда лівою смугою
Ліва смуга призначена для швидкого руху. Якщо їздити повільно в цій смузі, інші водії змушені обганяти вас справа, що створює небезпеку. Якщо їдете повільно, переміщуйтеся в праву смугу.

Помилка №6. Неправильне використання поворотників
Поворотники – це основний спосіб спілкування між водіями. Якщо ви забуваєте вмикати або вимикати їх, ви створюєте непередбачувані ситуації на дорозі, що може призвести до аварій.

Помилка №7. Неправильне розміщення речей у салоні
Книги, іграшки, гаджети та інші предмети, які не закріплені в салоні, можуть стати смертельно небезпечними під час аварії. Усі зайві речі мають бути надійно закріплені або знаходитися в багажнику.

Помилка №8. Розмови по телефону
Розмови по телефону під час керування відволікають від дороги і порушують правила. Навіть з гарнітурою увага розсіюється між розмовою і керуванням, що збільшує ризик аварій.

Помилка №9. Непристебнуті ремені безпеки
Ремені безпеки значно підвищують шанси вижити в разі аварії. Водій повинен не лише пристібатися сам, але й стежити, щоб усі пасажири теж були пристебнуті.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також