Бережіться їх: патрульний розкрив три схеми автопідстав на українських дорогах

В Україні за останні роки істотно зросла кількість автомобільних підстав, коли шахраї намагаються розвести водіїв на гроші, звинувачуючи в ДТП і заподіянні шкоди за притягнутими за вуха підставами. Досвідчений патрульний розповів «SUV News» про три найпоширеніші схеми шахрайства, з якими стикаються українці на дорогах.

Підставний удар ззаду

Типовий розвод, який полягає в тому, що авто, яке йде попереду, починає поводитися агресивно, різко гальмує або вимагає перебудуватися, провокуючи аварію. Причому робиться це так, щоб водій машини, що йде позаду, виглядав винуватцем. Наприклад, якщо ви вріжетеся в такий транспортний засіб ззаду, то можна сказати, що ви не дотримувалися безпечної дистанції. Після зіткнення аферисти починають тиснути на «винуватця», вимагаючи розрахуватися з ними на місці без поліції і страхової, найчастіше сильно завищуючи розмір компенсації.

Маневр на звуженні смуг

Ще одна поширена серед шахраїв схема, за словами інспектора, розігрується в місцях, де дорога звужується. Аферист за кермом різко перебудовується зі смуги, що закінчується, перед іншим автомобілем і раптово гальмує. У такій ситуації уникнути зіткнення також буде складно, до того ж знову ж таки все буде виглядати так, ніби це ви спровокували ДТП. Без відеореєстратора довести невинність практично неможливо.

Пішоходи, що падають

Типова схема, коли під час проїзду пішохідного переходу під колеса автомобіля різко кидається пішохід. Довести, що ви їхали на «зелений» без свідків і відео теж буде непросто. При цьому в аферистів на підхваті також можуть бути свої «свідки», які відразу ж звинуватять вас у порушенні ПДР, створивши атмосферу безвиході. Для підвищення вимог щодо компенсації «потерпілий» може нібито випадково розбити під час наїзду якусь псевдодорогу річ. Наприклад, iPhone останньої моделі, за який з водія можуть вимагати кілька десятків тисяч гривень.

Як захиститися від автопідстави

Патрульний підкреслює, що ключовим інструментом у боротьбі з шахраями залишається відеореєстратор. Часто, побачивши в машині камеру, зловмисники навіть не наважуються розігрувати свій спектакль, переключившись на іншу потенційну жертву.

Крім того, поліцейський рекомендує діяти в таких ситуаціях холоднокровно й адекватно. Не варто проявляти агресію і кидатися на шахраїв із кулаками. Краще зайнятися доказом своєї невинуватості, залучаючи очевидців подій і звертаючи увагу на вуличні камери відеоспостереження поблизу, які могли б зафіксувати факт автопідстави. Якщо аферисти намагаються емоційно тиснути на вас або навіть погрожують розправою, то краще негайно викликати поліцію.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також