Чому перегрівається автоматична коробка передач: фахівці назвали причини

Якщо ви користуєтеся автомобілем з автоматичною коробкою передач, важливо правильно ним керувати, щоб він служив вам довго. Одним із чинників, що може спричинити передчасне зношення коробки передач, є її перегрівання. Сьогодні ми розглянемо, чому автоматична коробка передач найчастіше перегрівається.

Експерти стверджують, що існують три основні причини перегріву автоматичної коробки передач. Перша причина – несправності. Друга причина – умови експлуатації автомобіля. Третя причина – стиль водіння.

Несправності

Сучасні автоматичні коробки передач є досить надійними, проте навіть невеликі несправності в їх роботі можуть спричинити перегрів. Це може статися через проблеми з системою охолодження.

Наприклад, причиною може бути несправний електровентилятор системи охолодження двигуна. Також перегрів може бути спричинений великим зносом агрегату.

Умови експлуатації автомобіля

Умови експлуатації грають важливу роль у тривалості роботи автоматичної коробки передач. Деякі автомобілі, зокрема кросовери та позашляховики, мають високу стійкість до складних доріг.

Наприклад, автомобілі Mitsubishi Pajero з 2008 року можуть пройти до 200 000 км без проблем з п’ятиступінчастою автоматичною коробкою передач А750F. З правильним обслуговуванням цей “автомат” може прослужити навіть довше – до 350 000 км і більше.

У Nissan X-Trail ресурс автоматичної коробки Jatco JF613E без заміни масла може досягти 200 000 км. Проте, якщо регулярно міняти масло та фільтр кожні два роки, ресурс цієї коробки може бути збільшений до 250 000 км.

Автоматичні коробки передач, як правило, не призначені для важкого бездоріжжя. Якщо ви застрягли в бруді або буксуєте причеп, коробка може перегрітися. Також в місті, особливо в пробках, автоматична коробка може нагріватися.

Манера керування автомобілем

Стиль водіння має велике значення для тривалості коробки передач та автомобіля в цілому. Щоб уникнути перегрівання коробки передач, водії повинні рухатися плавно, без різких прискорень і гальмувань. Наприклад, на світлофорі не потрібно переводити коробку в нейтральне положення, але на залізничному переїзді це рекомендується.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Today
Читайте також