Де в Україні не можна мити машину, щоб не отримати штраф до 1700 гривень
У більшості випадків українці навіть не замислюються про те, що неправильне місце миття їхньої машини може стати причиною для штрафу. Зазвичай автомобілісти вважають догляд за своїм транспортним засобом винятково особистою справою, не підозрюючи про наявні законодавчі обмеження. Видання «SUV News» розібралося в цьому питанні.
Насамперед юристи зазначають, що миття автомобіля в недозволених місцях у межах міста кваліфікується як порушення правил благоустрою. Ст.152 КУпАП передбачає за це штраф від 340 до 1360 гривень для фізичних осіб. Для підприємців санкції ще суворіші – від 850 до 1700 гривень.
Крім того, українські закони забороняють мийку автотранспорту в багатьох локаціях за межами населених пунктів. На першому місці в списку обмежень природоохоронні зони, де миття машин на необладнаних майданчиках категорично заборонено. Йдеться про заповідники, національні та регіональні парки, пам’ятки природи, заповідні урочища, а також штучно створені об’єкти – ботанічні сади, дендрологічні та зоологічні парки, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва.
Тут штрафи менш суворі – стаття 91 КУпАП передбачає від 153 до 408 гривень з можливою конфіскацією всіх засобів та інструментів, що використовуються для миття. Законодавці пояснюють заборону цілком просто – автохімія і ПММ, що змиваються з кузова під час миття, завдають істотної шкоди ґрунту і водоймам.
У багатьох випадках суди проявляють поблажливість до автовласників у таких справах і скасовують штрафи у зв’язку з малозначністю. Однак юристи все одно закликають водіїв не ігнорувати наявні обмеження.
«Економія на послугах автомийок може обернутися не тільки штрафом, а й завданням шкоди навколишньому середовищу. Краще витратити додаткові кошти на професійну мийку, ніж ризикувати своїм бюджетом і природою України», – кажуть експерти.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!