Коли поліція не має права штрафувати водія за розбиту фару в автомобілі

Golden brown car's front light is broken. Crashed car destroyed automobile part. Insurance of car crash is important

Пошкодження автомобіля в умовах щільного дорожнього трафіку нерідко є практично неминучим. Серед іншого це стосується і зовнішніх освітлювальних приладів, включно з фарами. Проблема найбільш актуальна в ситуації, коли оптика розбивається далеко від будинку або автомайстерні. У такій ситуації багато хто задається питанням: чи припустимо продовжувати рух з пошкодженою фарою і яка відповідальність за це передбачена? Досвідчений автоюрист дав «SUV News» відповіді на ці запитання.

Денний час – зелене світло

Розділ 31.6 ПДР чітко встановлює, коли експлуатація транспортних засобів з несправними світловими приладами категорично заборонена – у темний час доби або в умовах недостатньої видимості.

Тобто, якщо ви розбили фару вдень і рухаєтеся до місця проведення ремонту, то поліцейський не має права притягати вас до відповідальності за експлуатацію такого автомобіля. Головне при цьому – дотримуватися вимог безпеки. В іншому ви можете продовжувати рух без обмежень, зокрема, щодо дальності та тривалості поїздки.

Що може зробити інспектор

Поліцейський може зупинити автомобіль з пошкодженою фарою вдень, щоб вказати водієві на проблему, уточнити причину та обставини, за яких автомобіль було пошкоджено. Щоб уникнути зайвих перевірок і запитань, юрист рекомендує сказати патрульному, що ви пошкодили фару під час наїзду на перешкоду, ніхто при цьому не постраждав, а ви зараз прямуєте до місця ремонту.

Нічна їзда під забороною

Що стосується руху з настанням темряви, то тут уже ПДР не дозволяє продовжувати поїздку з непрацюючими фарами. Це загрожує створенням аварійної ситуації на дорозі та отриманням штрафу за ч.1 ст.121 КУпАП у розмірі 340 гривень за їзду з технічною несправністю. При цьому сам факт оформлення порушення не дозволяє водієві продовжити рух.

Безпека насамперед

Навіть якщо вам не страшний штраф у 340 гривень, не варто ризикувати і пересуватися вночі з пошкодженою або непрацюючою оптикою. Юрист рекомендує пам’ятати про власну безпеку та безпеку інших учасників дорожнього руху. Важливо розуміти, що їзда наосліп – прямий шлях до ДТП.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також