Коли водіям можна не пропускати автомобілі з «мигалкою»: має знати кожен

Коли на дорозі з’являється автомобіль з миготливими вогнями та сиреною, потрібно поступитися йому дорогою. Однак є ситуації, коли це правило не застосовується. Знання таких випадків допомагає уникнути непорозумінь і забезпечує безпеку на дорозі.

Кольори проблискових маячків та їх значення:

– Синій: використовується поліцією та іншими екстреними службами. Їх треба пропускати на дорозі.

– Червоний: використовується разом із синім і має найвищий пріоритет. Машини з червоними маячками треба пропускати негайно.

– Зелений: використовують автомобілі, які їдуть у колоні.

– Білий: часто використовується інкасаторськими службами.

– Помаранчевий або жовтий: використовується транспортними засобами та комунальними службами для позначення автомобілів, що перевозять великогабаритні або небезпечні вантажі.

Коли можна не пропускати:

Автомобілі з помаранчевими або жовтими маячками не вимагають обов’язкового пропуску, оскільки ці кольори використовуються для ідентифікації і не означають екстрену ситуацію. Також не потрібно зупинятися або поступатися дорогою автомобілям із зеленими та білими маячками.

Як діяти водіям:

Якщо ви бачите автомобіль із синім або червоним маячком та сиреною, потрібно виїхати на узбіччя і, якщо необхідно, повністю зупинитися, щоб пропустити його.

Пам’ятайте, якщо ви не можете безпечно пропустити екстрену службу через затор або інші обставини, штрафу не буде.

Однак, порушення правил проїзду оперативних автомобілів може призвести до штрафу в розмірі 680 гривень згідно з частиною 3 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Autodriver
Читайте також