Може призвести до трагедії: чому категорично не можна залишати дітей в гарячому автомобілі

Щороку фіксують випадки дитячої смертності від теплового удару в гарячому автомобілі. Цю інформацію опублікували на веб-сайті Центру Громадського Здоров’я. За даними, 25% випадків дитячої смерті стається через недооцінку батьками ризиків.

Деякі вважають, що на декілька хвилин залишити дитину в машині, не є небезпечним. Інші стараються захистити дитину, залишивши вікна трохи відчиненими або автомобіль у тіні.

Однак, як вже було сказано, температура в автомобілі може раптово піднятися до небезпечного рівня всього за кілька хвилин, і відчинені вікна не завжди забезпечують захист від швидкого підвищення температури. Ще близько 25% смертей пов’язані з тим, що дитина самостійно потрапляє в транспортний засіб і не може вийти. Такі випадки частіше стаються з дітьми віком від 2 до 4 років.

У салоні автомобіля швидко стає дуже гаряче через “парниковий ефект”. Сонячне проміння потрапляє на панель приладів, кермо або сидіння і нагріває їх. Потім ці предмети віддають тепло у повітря всередині автомобіля, що призводить до його нагрівання. Це може трапитися не тільки влітку, коли зовні дуже спекотно, але і в холодну погоду.

Діти більш схильні до перегріву, ніж дорослі, тому що їхня система охолодження менш ефективна. Немовлята й маленькі діти особливо уразливі, оскільки вони не можуть самі розпізнати, що перегріваються, і не можуть виходити з автомобіля або знімати зайвий одяг.

Тепловий удар може бути дуже серйозним і навіть призвести до смерті. Перебування в гарячій машині може призвести до зневоднення, коли організм втрачає багато рідини. Перші ознаки теплового удару – сильна спрага, слабкість, дискомфорт, запаморочення, можлива непритомність.

Тепловий удар – це дуже серйозне захворювання, коли температура тіла піднімається вище 40⁰C. Його ознаки: температура тіла понад 40⁰C, швидке та поверхневе дихання, втрата свідомості, погіршення розумових здібностей, марення, судоми і можлива смерть. Якщо виявлені ці симптоми, треба негайно звернутися до лікаря. Перша допомога може включати переміщення дитини в тінь, забезпечення доступу до свіжого повітря, давання води невеликими ковтками та прикладання холодних компресів на чоло і потилицю.

Як запобігти трагедії

– Не залишайте дитину в автомобілі, навіть на кілька хвилин. Це важливе правило може врятувати життя.

– Використовуйте засоби нагадування, щоб не забути про дитину в автомобілі. Наприклад, залиште телефон або сумку на задньому сидінні поруч з дитячим кріслом.

– Якщо ви бачите дитину, яку залишили в автомобілі, негайно викликайте поліцію. Ваша реакція може врятувати життя.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також