Перегоріла лампа підсвічування номерного знака під час руху авто: чи оштрафують водія

В Україні, якщо під час руху автомобіля перегоріла лампа підсвічування номерного знака, це не є підставою для штрафу. Таке рішення виніс Другий апеляційний адміністративний суд у справі №592/17688/23.

У листопаді 2023 року в Сумах патрульні поліцейські зупинили автомобіль через відсутність підсвічування заднього номерного знака. На водія склали адміністративний протокол за ч.1 ст. 121-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штраф за цією статтею становить 1190 грн.

Водій не погодився зі штрафом і подав позов до суду. У своїй заяві він зазначив, що поліцейські не запропонували йому виправити несправність на місці або доїхати до стоянки чи СТО, не дали час на усунення проблеми і не взяли до уваги його пояснення, що підсвічування номерного знака працювало перед поїздкою.

Районний суд відмовив водієві, але він подав апеляцію. Другий апеляційний адміністративний суд підтримав водія, скасував рішення районного суду і штраф.

Суд ухвалив своє рішення з кількох причин. Поліцейські не надали доказів вини водія, який перед поїздкою перевірив справність машини, і це не було спростовано. У відео з нагрудної камери патрульного не видно моменту порушення, зокрема, будь-яких спроб приховати номерний знак. Запис показує лише те, що сталося після зупинки автомобіля, і не підтверджує, що водій їхав із непрацюючим підсвічуванням номерного знака в темний час доби.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поліція не змогла довести вину водія у правопорушенні, передбаченому ч.1 ст. 121-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. З Головного управління Національної поліції у Сумській області на користь водія стягнули 1342 грн як компенсацію за судовий збір за подання позовної заяви та апеляційної скарги.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Today
Читайте також