Прикордонники України зможуть проводити повторні огляди автомобілів

В Україні прикордонники разом із митниками зможуть оглядати громадян, їх багаж і транспортні засоби під час перетину кордону. Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки рекомендував депутатам підтримати цей законопроєкт №10128.

Законопроєкт №10128 зареєстрували у Верховній Раді у жовтні 2023 року. Автори документа вважають, що посилення контролю за громадянами під час перетину кордону – це рекомендація Євросоюзу, яку отримала Державна прикордонна служба України. Законопроєкт передбачає приведення процедур прикордонного контролю в Україні у відповідність до стандартів Євросоюзу.

Законопроєкт №10128 пропонує надати прикордонникам право разом з митниками оглядати громадян, їх багаж і транспортні засоби при перетині кордону. Також водіям планують заборонити використовувати камери в авто під час митного контролю без дозволу начальника прикордонників. Крім того, водії не зможуть змінювати напрямок руху або переміщатися між смугами без дозволу прикордонників.

Ще одне важливе нововведення полягає в тому, що під час митного контролю водіям буде заборонено виходити з автомобілів чи інших транспортних засобів без дозволу прикордонників. Також буде розширено поняття зони контролю.

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки запропонував доповнити законопроєкт №10128 нормою, яка запроваджує прикордонний контроль транспортних засобів та вантажів за процедурами першої та другої лінії контролю. У законопроєкті є кілька спірних моментів. Наприклад, незрозуміло, чи дозвіл на використання відеокамер в авто під час контролю повинен видаватися усно чи письмово, і чи потрібно водіям подавати заяву заздалегідь.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Today
Читайте також