Що буде, якщо вчасно не сплатити штраф за порушення ПДР

Якщо не вчасно сплатити штраф за порушення правил дорожнього руху, сума штрафу збільшиться, а пізніше державні виконавці можуть взяти на себе майно боржника.

Коли збільшується сума штрафу

Якщо не сплатити штраф протягом 15 днів, його сума збільшиться удвічі. Наприклад, якщо вас оштрафували на 340 гривень, через 15 днів сума збільшиться до 680 гривень.

Якщо не сплатити штраф протягом 30 днів з дня набрання законної сили постанови про накладення адміністративного стягнення за порушення правил безпеки дорожнього руху та паркування, цю постанову можуть примусово виконати органи державної виконавчої служби.

Як буде діяти виконавча служба

Виконавча служба отримує документ про виконання, де перевіряється інформація про майно та банківські рахунки порушника або боржника. Для швидкого стягнення несплаченого штрафу виконавча служба перевіряє цю інформацію. Державний виконавець може накласти арешт на майно та рахунки боржника для швидкого стягнення штрафу.

Щоб завершити виконавче провадження і скасувати всі арешти і заборони, боржник повинен сплатити виконавчій службі суму, яка значно перевищить початковий штраф.

Якщо штраф не сплачений вчасно, боржнику доведеться заплатити повну суму штрафу (наприклад, 2000 гривень замість зниженої суми 1000 гривень) і додатково виконавчий збір у розмірі 10% від суми штрафу, а також виконавчі витрати, що становлять близько 300 гривень. Тому важливо сплачувати штрафи вчасно, щоб уникнути додаткових витрат і проблем.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело РБК-Україна
Читайте також