Що робити, якщо загорівся автомобіль: нові реалії пожежної безпеки
Не дивлячись на поширену думку, головними винуватцями автомобільних пожеж сьогодні є не електрокари. Офіційна статистика вказує на те, що щодня в Україні стаються десятки таких випадків, і дуже мала частина з них — з участю електромобілів. Як пише AutoSwiat, значно більший ризик загоряння мають гібриди та авто з ГБО.
Частіше за все причиною займання є витік пального, коротке замикання, конструктивні дефекти або ж перегрів елементів. Найбільшу небезпеку являють старі авто з неякісно встановленим газовим обладнанням, адже тут можуть бути допущені критичні помилки — зокрема, погана герметизація або недбало прокладені трубопроводи.
Експерти підкреслюють, що шанси самому загасити пожежу зазвичай дуже низькі. Автомобільний вогнегасник, особливо дешевий, рідко здатний зупинити розповсюдження полум’я. Якщо мова йде про електрокар, то проблема ще гірша — термічна нестабільність батарей може запустити неконтрольований “ланцюговий ефект”, який неможливо зупинити традиційними засобами.
Водіям радять при при перших ознаках диму негайно зупинити авто в безпечному місці, вимкнути запалення, евакуюватись з салону та ні в якому разі не відкривати капот — значний прилив кисню може розпалити пожежу з новою силою. Приступати до гасіння потрібно лише у випадку, якщо є кілька вогнегасників і джерело пожежі локалізоване. В інших ситуаціях варто відступити на безпечну відстань і чекати рятувальників.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!