У тверезих водіїв відбирають права за “п’яну їзду”: що робити в такій ситуації

В Україні покарання за водіння в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння дуже суворе. Можна отримати штраф у розмірі 51 000 гривень і втратити права на строк до 10 років. Водіям, які не п’ють, теж варто бути обережними, адже іноді навіть тверезих водіїв можуть оштрафувати. Юристи пояснили, як діяти в таких ситуаціях.

Багато людей не знають, але навіть тверезий водій може отримати штраф 17 000 гривень і втратити права на рік за відмову проходити огляд за 130-ю статтею КУпАП. Достатньо просто відмовитися від огляду, який вимагає поліція. Деякі водії в стресових ситуаціях або через грубість поліцейських відмовляються співпрацювати з ними. Але це може стати на їх шляху, оскільки поліцейські можуть скласти протокол на законних підставах. Пізніше в суді буде дуже важко довести свою невинуватість.

Юристи радять бути уважними під час перевірки алкотестером. Іноді поліцейські використовують несправний або некалібрований прилад для вимірювання рівня алкоголю в крові. Вимагайте сертифікаційні документи на пристрій – поліція повинна їх надати. Навіть якщо алкотестер показав, що ви п’яні, ви маєте право на додаткове обстеження в медичному закладі, де вам відіб’ють кров і сечу для лабораторного аналізу. Такий аналіз важко підробити.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Дорожній адвокат
Читайте також