В Україні хочуть прискорити вилучення водійських посвідчень в ухилянтів від мобілізації

Український уряд прискорює процес тимчасового вилучення водійських посвідчень у тих громадян, які порушують правила мобілізації. За ухвалою №560 Кабміну введено цифровий процес створення повісток, що дозволяє швидко формувати та розсилати повістки особам, які не вчасно відновили свої військово-облікові дані.

З 18 травня 2024 року в Україні почав діяти новий закон про мобілізацію та військовий облік. Всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають до 16 липня того ж року уточнити свої військові дані. Це можна зробити трьома способами: особисто в територіальному центрі кадрового забезпечення, у Центрах надання адміністративних послуг або через додаток “Резерв+”.

З 16 липня 2024 року Територіальні центри кадрового забезпечення отримали право надсилати поштові вимоги щодо оновлення військово-облікових даних на відомі адреси проживання військовозобов’язаних. Якщо адреса не уточнена, повістка буде надіслана на зареєстровану або задекларовану адресу. Якщо повістка не може бути вручена, наприклад, через зміну адреси військовозобов’язаного, вона вважатиметься врученою з моменту зафіксування неможливості її доставки. З цього моменту військовозобов’язаний вважатиметься належним чином повідомленим.

У постанові №560 Кабінету Міністрів зазначено, що повістки тепер можуть генеруватись через Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів “Оберіг” і підписуватись електронним шляхом начальником Територіального центру кадрового забезпечення та соціального захисту або його відділу. Це означає, що процес видачі повісток став цифровим. Ця ініціатива сприятиме швидшому застосуванню санкцій проти тих, хто порушує правила щодо мобілізації та військового обліку.

Автомобілістам, які порушують правила мобілізації, можуть тимчасово обмежити право керування транспортними засобами. Це відбуватиметься за рішенням суду, яке виникає після того, як поліція не може доставити ухилянця до Територіального центру кадрового забезпечення для уточнення військових даних. Начальник ТЦК потім подає заяву до суду про тимчасове обмеження деяких прав особи. Ці обмеження можуть бути скасовані судом, коли особа уточнить свої дані у ТЦК.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Today
Читайте також