Як відновити викрадене водійське посвідчення: водіям на замітку

Якщо ваше водійське посвідчення було викрадено, ви повинні повідомити про це поліцію і отримати відповідний документ для його відновлення. Це можна зробити офлайн у будь-якому сервісному центрі МВС або онлайн через Електронний кабінет водія або додаток “Дія”. Якщо викрадення сталося за кордоном, видача нового посвідчення також можлива в сервісному центрі МВС на загальних підставах.

Для відновлення водійського посвідчення офлайн вам потрібно мати з собою такі документи:

– Паспорт громадянина України або ID-картку з довідкою про місце проживання.

– Якщо використовуєте ID-картку без інформації про адресу, треба мати довідку або витяг про місце проживання.

– Паспорт громадянина України для виїзду за кордон з довідкою про місце проживання.

– Тимчасове посвідчення громадянина України.

– Посвідка на постійне або тимчасове проживання.

– Посвідчення біженця або особи, якій надано додатковий захист.

– Ідентифікаційний код.

– Довідку з поліції.

– Медичну довідку, за винятком періоду воєнного стану, коли вона не потрібна.

Згідно з законодавством, на виготовлення водійського посвідчення відводиться до п’яти днів, а вартість його відновлення становить 572 гривні. Однак може бути нарахована комісія банку і вартість доставки, які оплачуються окремо.

Для замовлення відновлення через Електронний кабінет водія потрібно заповнити всі поля, оплатити послугу та вибрати спосіб отримання: через “Укрпошту”, кур’єра “Укрпошти”, сервісний центр МВС або отримати лише цифровий документ без пластикового бланка.

Якщо ви замовляєте відновлення водійського посвідчення через застосунок “Дія”, це займе близько 10 робочих днів на обробку вашої заявки. Після цього ще до 10 днів можуть знадобитися на логістичні операції. Вам потрібно буде заповнити всі поля у застосунку, оплатити відновлення і вибрати, як саме ви хочете отримати нове посвідчення: в сервісному центрі МВС або отримати цифровий документ без пластикового бланка.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Головний сервісний центр МВС
Читайте також