Як врятувати життя при неминучому ДТП: поради поліцейського

Досвідчений співробітник Патрульної поліції розказав “SUV News“, які важливі правила поведінки допомагають врятувати життя при неминучому зіткненні автомобілів. Ці знання можуть знадобитися кожному, хто хоч раз подорожує автомобілем.

Ремені безпеки – основа виживання

Перш за все інспектор нагадав про обов’язок використовувати паски безпеки в автомобілі. Це не лише якась «дурнувата» вимога ПДР – це реальний шанс на порятунок. В тому числі це стосується пасажирів задніх сидінь, які часто помилково вважають, що передні крісла та подушки безпеки забезпечують їм достатній захист. Насправді практика показує, що непристебнутий задній пасажир під час раптового удару на швидкості перетворюється на небезпечний снаряд, травмуючи як себе, так і тих, хто сидить попереду.

Найбільшу вразливість має центральний пасажир, який частіше за інших вілітає вперед під час ДТП. Тому пристібатись обов’язково треба незалежно від швидкості руху.

Правильна посадка може врятувати життя

Поліцейський звертає увагу, що правильне розташування в салоні нерідко рятує життя пасажирам в автомобілі під час ДТП. Говорячи про заборони, інспектор нагадує, що не можна:

  • Закидати ноги на торпедо або спинки крісел
  • Упиратися колінами в передні сидіння
  • Тримати в руках телефони, планшети, їжу чи напої

Секунда до удару – шанс на порятунок

Якщо стає зрозуміло, що зіткнення з іншим транспортним засобом чи якоюсь перешкодою по ходу руху не уникнути, то можна спробувати мінімізувати травми. Для цього експерти рекомендують швидко обхопити голову руками та згрупуватися, прийнявши максимально компактну позу.

Психологічний фактор

Не треба відволікати водія під час руху. Емоційні суперечки дуже часто стають причиною того, що водій втрачає концентрацію та кволо реагує на події. Загалом бесіди з водієм не заборонені, але треба знати міру.

Безпека дітей – без компромісів

В Україні заборонено перевезення дітей зростом менше 150 см без спеціальних крісел або бустерів. Однак водії часто ігнорують цю заборону, ризикуючи життями власних дітей. Експерт підкерслює, що серйозні травми без належного захисту дитина може отримати навіть під час зіткнення на малій швидкості.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також