Які кольори автомобілів швидше вигоряють на сонці: пояснення від фахівця

Ультрафіолетове випромінювання сонця може впливати на різні предмети, включаючи автомобілі з лакофарбовим покриттям. Експерт Андрій Борисов пояснив, як вплив ультрафіолету може вплинути на кольорове покриття машин і які наслідки це може мати для їх кузова.

Автомобілі темних і яскравих кольорів, такі як чорні, сині, темно-зелені, жовті, помаранчеві і червоні, найбільш схильні до впливу ультрафіолетового випромінювання. Світлі відтінки кузова менш чутливі до цього впливу.

Темні та яскраві відтінки автомобільного лакофарбового покриття сильніше поглинають сонячні промені. Цей процес починається з вигоряння фарби, яке призводить до її темніння та погіршення зовнішнього вигляду. Пошкоджене покриття стає крихким, з’являються тріщини. Метал під покриттям під впливом навколишнього середовища починає іржавіти.

Експерт зазначив, що іноді фарба може просто відшаровуватись від кузова автомобіля. Це може статися через вплив великої температури, коли лакофарбове покриття втрачає зчеплення з металом і відокремлюється від нього. У такому випадку розвиток корозії металу є неминучим. Якщо ви хочете, щоб ваш автомобіль виглядав якомога довше, краще обирати світлі відтінки кузова.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Джерело Wheel news
Читайте також