Зробіть це, щоб не заснути за кермом: як розпізнати та побороти сонливість

Втома та сонливість за кермом – небезпечне явище, яке є однією з основних причин ДТП в Україні. Водії нерідко наважуються на поїздку, вже ледь стоячи на ногах або подорожують на великі відстані без відпочинку. Видання «РБК-Україна» пояснило, що в стані автомобіліста становить найбільшу небезпеку.

Невидима загроза: чому водії засинають

Експерти підкреслюють, що навіть досвідчені водії можуть не впоратися з раптовою сонливістю. Відчуття втоми і нездужання може застати будь-кого зненацька. Особливу небезпеку становлять мікросни – короткочасні відключення свідомості на 1-5 секунд. Якщо машина рухається зі швидкістю 90 км/год, то за цей час вона встигне проїхати безконтрольно понад 100 метрів.

Основні причини сонливості за кермом

Відчуття сонливості може бути спричинене одним або одразу кількома факторами. До найпоширеніших причин цього стану відносять:

Недостатній сон перед поїздкою (7 годин без сну рівносильні 0,5 проміле алкоголю в крові)

  • Фізична та емоційна втома
  • Погана вентиляція в салоні та нестача кисню
  • Монотонний рух одноманітною місцевістю
  • Тривале водіння без зупинок
  • Прийом деяких лікарських препаратів (антигістамінні, седативні)
  • Різкі коливання рівня цукру в крові

Як перемогти сонливість у дорозі

Найпростіше попередити загрозу, ніж боротися з нею або її наслідками. Якщо ви запланували тривалу поїздку, обирайте для неї час, коли ви зазвичай не спите, уникаючи нічних переїздів. Також найкраще перед переїздом добре виспатися і робити періодично зупинки для відпочинку. Паузи краще витрачати на фізичну активність.

У машині слід підтримувати прохолоду та приплив свіжого повітря – краще тримайте вікна відчиненими. Кофеїн та енергетики мають тимчасову дію, після чого спричиняють протилежний ефект, тож із ними слід бути обережними. Підтримувати неспання також допомагають динамічна музика або розмова з пасажирами.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також