Військовослужбовці та члени їхніх родин мають право на безкоштовні водійські курси за рахунок держави. Журнал “Гречка” провів розслідування, в якому визначив, хто може скористатися цією програмою, які документи необхідно подати та куди звертатися для отримання водійського посвідчення.
Попит на водійські курси різко зріс після повномасштабного вторгнення. Особливо це відчули жінки, які раніше не мали водійських посвідчень.
Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року № 432, право на безкоштовні курси мають такі категорії осіб:
– Люди, які звільняються або вже звільнені з військової служби, ветерани війни.
– Особи з особливими заслугами перед Батьківщиною та члени їх сімей (члени сімей загиблих або померлих ветеранів війни, члени сімей загиблих або померлих захисників та захисниць України), а також постраждалі учасники Революції Гідності.
– Військовослужбовці, включаючи резервістів, військовозобов’язані, добровольців ТрО і ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, військовослужбовців військових прокуратур, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу, військовослужбовців Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, Державної кримінально-виконавчої служби, співробітників Служби судової охорони, інших утворених відповідно до законів військових формувань, які брали безпосередню участь у захисті країни.
– Члени їх сімей (на період дії воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування).
Щоб скористатися безкоштовним навчанням в автошколі, претендентам необхідно подати такі документи:
– Заява (надається зразок).
– Паспорт громадянина України.
– Ідентифікаційний номер або серія та номер паспорта з відміткою про відмову від прийняття такого номера в разі його відсутності.
– Індивідуальна програма реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок війни.
– Пільгове посвідчення (за наявності).
– Документ про безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України.
– Медична довідка щодо придатності до керування транспортним засобом.
Процес навчання в автошколі складається з двох етапів і триває від одного до трьох місяців. Перший етап – теоретична частина, другий – практична частина. Заняття в автошколі фінансуються за рахунок державного бюджету.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!
Сучасні автомобілі – це не просто транспорт, а справжні технологічні дива. Багато водіїв навіть не…
Багато сучасних авто випускають без запасного колеса, щоб зменшити витрати. Але це створює проблему, якщо…
Каталітичний нейтралізатор (каталізатор) допомагає зменшити шкідливі викиди автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння. Це важлива частина…
Не кожен водій буде радий, якщо його зупинить поліція. Однак іноді й для патрульних спілкування…
Штрафи за порушення ПДР в Україні є найчастішим видом покарання для водіїв. Однак значна частина…
Колір автомобіля — це не лише про зовнішній вигляд. Психологи вважають, що обраний відтінок може…