Categories: Автоновини

Чи можуть конфіскувати автомобіль українців у Польщі: відповідь

Починаючи з 14 березня 2024 року, у Польщі стартує нове законодавство, яке внесе зміни до Кримінального кодексу. Згідно з новими правилами, автомобілі порушників правил дорожнього руху можуть бути конфісковані. Ця сувора кара очікує на водіїв, які керують транспортними засобами у нетверезому стані, повідомляє yavp.pl.

Конфіскація транспортного засобу буде застосовуватися до водіїв, які вчинили порушення у нетверезому стані та стали учасниками дорожньо-транспортних пригод.

Серед основних підстав для конфіскації автомобіля будуть такі:

– Виявлення рівня алкоголю у крові водія понад 1,5 проміле, що підтверджує факт алкогольного сп’яніння.

– Бути винуватцем або учасником ДТП при рівні алкоголю від 1 проміле у крові.

– Повторні випадки керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння протягом останніх двох років, навіть якщо рівень алкоголю менше 0,5 проміле.

– Участь у ДТП та покидання місця пригоди.

– Наразі водіння у нетверезому стані (до 0,5 проміле) карається штрафом від 2500 злотих (577 євро), забороною водіння від 6 місяців до 3 років та 15 штрафними балами.

У випадку водіння у стані алкогольного сп’яніння (від 0,5 проміле) можливе позбавлення волі до 3 років, заборона на керування автомобілем протягом не менше 3 років та 15 штрафних балів.

Процес конфіскації автомобіля починається з арешту транспортного засобу поліцією на 7 днів та ініціюванням провадження у справі про конфіскацію. Після цього прокуратура накладає арешт, а справу передають до суду. Суд вирішує питання про вилучення.

Згідно з законом, суд може утриматися від конфіскації лише в окремих випадках, коли є особливі обставини, і тільки якщо водій не причетний до ДТП. Автомобілі, які будуть вилучені у нетверезих водіїв, переходитимуть у власність держави та будуть продані на аукціонах, організованих податковою службою.

Після рішення суду конфіскований автомобіль оцінюватиме судовий виконавець, а потім буде оголошено аукціон. Початкова вартість буде становити 75% від оціночної вартості. Якщо на першому аукціоні не буде покупців, ціна знизиться до 50% вартості.

Особи, які бажають придбати конфіскований автомобіль на аукціоні, повинні внести заставу у розмірі 10% від оціночної ціни протягом 2 днів. Якщо вони не виграють аукціон, заставу повернуть. У разі перемоги кошти зарахують на повну суму.

Купівля автомобіля на аукціоні може мати певні недоліки, зокрема, обмеження у можливості провести повний огляд перед покупкою та відсутність ключів чи документів. Тому покупцям рекомендується уважно оцінити всі ризики перед придбанням.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Олександр Успішний

Recent Posts

Чому обовʼязково потрібно вмикати фари вдень влітку і який штраф за порушення

Це перше літо, коли українські водії мають їздити за містом з увімкненими фарами навіть вдень.…

4 години ago

Як правильно зняти авто з обліку перед утилізацією: пояснення для водіїв

Утилізація автомобілів є важливим процесом, який вирішує проблему старих і непридатних для використання транспортних засобів.…

5 години ago

Водіям розповіли, як обміняти водійське посвідчення на сучасний документ

Офіційний Telegram-канал Кабінету міністрів України "Уряд online" опублікував покрокову інструкцію щодо заміни старого водійського посвідчення…

6 години ago

Мобілізація в Україні: як водіям отримати компенсацію за вилучену на ЗСУ техніку

Нещодавно уряд України ввів нові правила про те, як і коли можуть вилучати автомобілі та…

7 години ago

Штрафу не буде: коли водіям дозволено їздити по тротуарах та пішохідних доріжках

В Україні тротуари та пішохідні доріжки призначені для руху пішоходів, і проїзд транспорту ними заборонений…

8 години ago

Можна не платити: розкрили помилку поліції, яка робить будь-який штраф недійсним

Українські суди стали частіше скасовувати штрафи водіям через поширену помилку, яку роблять поліцейські під час…

8 години ago