Коли і де з’являться платні дороги в Україні: думки експертів

Запровадження платних доріг в Україні не означає, що всі автомагістралі стануть платними в один момент. На цьому акцентував народний депутат Володимир Крейденко, пише УНІАН.

За словами Ірини Коссе, експертки з транспортних питань та провідної наукової співробітниці в Інституті економічних досліджень і політичних консультацій, будівництво платних доріг на території України навряд чи розпочнеться до завершення воєнного стану. Експертка зазначає, що з моменту початку будівництва кожна така траса може з’явитися не раніше ніж через кілька років.

«Частина інформації говорить про те, що до закінчення війни буде лише розроблено законодавство, а сам механізм введення платних доріг запрацює потім. Але були й заяви, що перші платні ділянки можуть з’явитися вже у 2025 році в якості експерименту», – зазначила Коссе.

Найімовірніше, за словами експертки, повноцінні платні маршрути з’являться не раніше ніж через п’ять років, але точно після закінчення повномасштабної війни.

Платні дороги: реальність чи міф?

Володимир Крейденко додав, що запровадження платних доріг не передбачає перетворення всіх українських доріг на платні. «Мова йде лише про будівництво альтернативних платних трас поруч із вже існуючими безкоштовними, за умовами державно-приватного партнерства», – пояснив депутат.

Він зауважив, що інвестор вкладатиме кошти в проект, а пізніше отримуватиме доходи від плати, яку сплачують водії за проїзд. Проте тарифи на такі дороги встановлюватиме не інвестор, а Кабінет Міністрів України.

Хто платитиме?

За словами Ірини Коссе, платити за проїзд зобов’язані будуть лише водії вантажних автомобілів вагою понад 12 тонн. Для звичайних автомобілістів фінансовий тягар на платні дороги не виникне. Але в майбутньому можливе обговорення варіантів введення платних зборів і для легкових автомобілів.

Пріоритетні області

Експертка також зазначила, що дороги в Дніпропетровській, Київській, Львівській, Одеській та Полтавській областях є пріоритетними для уряду. Проектування платних ділянок планується на таких напрямках, як:

  • Київ – Житомир – Рівне
  • Бориспіль – Полтава
  • Харків – Дніпро – Запоріжжя
  • Херсон – Миколаїв
  • Дніпро – Кривий Ріг – Миколаїв
  • Ягодин – Ковель – Луцьк
  • Львів – Мукачево

Згідно з прогнозами, будівництво платних трас залежатиме від інтенсивності руху на цих ділянках, і середньорічний трафік має становити не менше 18 000 автомобілів на добу.

У грудні минулого року Володимир Крейденко підтвердив, що, якщо всі необхідні закони та підзаконні акти розробити вже сьогодні, то запровадити платні дороги в Україні зможуть не раніше ніж через п’ять років. При цьому вартість будівництва одного кілометра нової дорозі в Україні складає щонайменше 20 мільйонів гривень.

Постійне запровадження платних доріг стане важливим етапом у розвитку дорожньої інфраструктури України, але його реалізація потребуватиме часу та належної підготовки.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Читайте також