Categories: Автоновини

Мобілізація водіїв: де та коли можуть можуть вручити повістку тим, хто за кермом

У зв’язку з повномасштабним збройним вторгненням Російської Федерації, в Україні триває воєнний стан, який супроводжується масштабними мобілізаційними заходами. Ця ситуація також може торкнутися водіїв транспортних засобів, тому розуміння, де і кому можуть вручити повістку, стає надзвичайно важливим.

Юридична експертиза свідчить, що в аспекті військового призову законодавство України залишається практично незмінним, і чітких вказівок стосовно місця вручення повістки також немає.

Уповноважені особи, такі як співробітники Територіальних Центрів Комплектування (ТЦК), можуть видавати повістки тільки за умови, що вони складені керівником центру та включають повні анкетні дані призовника. Отже, водії повинні отримувати вже готові повістки, а не допускати їх виписання на місці. Це питання стосується законності процедури.

Слід зауважити, що вручення повісток водіям може відбуватися спільно з поліцією, яка має право зупиняти транспортні засоби на блокпостах чи інших пунктах. Однак це можливо лише у випадках, коли поліцейські мають законні підстави, визначені в законі, для зупинки. Самі ж працівники ТЦК наголошують, що вони не мають повноважень самостійно зупиняти автомобілі.

Теоретично, військовослужбовці можуть звертатися до водіїв із повісткою після перевірки на блокпосту чи на стоянці. В такому випадку вимога відкрити вікно та прийняти повістку може бути вважана законною лише в тому випадку, якщо документ вже оформлений на конкретне ім’я.

Іноді виникають ситуації, коли водій пред’являє свої документи поліцейському, а той передає інформацію про нього співробітникам ТЦК. У такому разі громадянин має право відмовитися від передачі його особистих даних третім особам відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”. Порушення цих правил може призвести до адміністративної відповідальності за ст. 188-39 КУпАП та навіть ст. 182 ККУ.

Загалом юристи рекомендують водіям бути відповідальними, дотримуватися правил, бути готовими до викликів, пов’язаних із мобілізацією, і уникати конфліктів з представниками ТЦК та поліції, якщо вони діють в межах закону.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!

Aleksandr V.

Recent Posts

Audi призупиняє поставки в США через нові тарифи Трампа

Німецька компанія Audi ставить на паузу поставки своїх автомобілів до США через запровадження адміністрацією Білого…

2 години ago

В Україні помітили рідкісну версію Nissan Juke: фото

На вулицях Києва було помічено рідкісний для українського ринку кросовер - Nissan Juke Nismo RS…

4 години ago

Небезпечна звичка: чому пасажири не повинні класти ноги на торпедо автомобіля

Комфорт під час їзди має надважливе значення як для водія, так і для пасажирів, однак…

6 години ago

До 3 гривень за літр: на українських АЗС очікують обвал цін на пальне

Вартість бензину і дизельного палива в Україні в найближчі тижні обвалиться до 3 гривень за…

7 години ago

Як захистити машину від викрадення у 2025 році: експерти назвали найефективніші способи

Сьогодні проблема викрадення автомобілів в Україні вкрай актуальна. З початку повномасштабної війни статистика цього виду…

8 години ago

Що категорично заборонено робити водієві при зупинці поліцією: відповідь юриста

Зупинка автомобіля поліцією є звичайною процедурою, яка далеко не завжди пов'язана з порушенням ПДР. У…

9 години ago