На українських АЗС замість бензину продавали фальсифікат: де заливали “бодягу”
Зловмисники розгорнули небезпечну схему, продаючи підроблений бензин українцям по всій країні. Це стало справжнім викликом для автовласників, адже заправка фальсифікатом може призвести до серйозних поломок автомобіля, повідомляє OBOZ.
У Чернівецькій області правоохоронці виявили одразу 11 автозаправних станцій (АЗС), які торгували сумнівним пальним. Як з’ясувалося, злочинна група домішувала до бензину марки А-95 газовий конденсат та спеціальні присадки. Це дозволяло збільшити обсяг пального без впливу на його вартість.
Цю інформацію підтвердили в Бюро економічної безпеки (БЕБ). Вони також зазначили, що злочинці діяли у змові з посадовими особами підприємств, налагодивши схему збуту неякісних паливно-мастильних матеріалів на території кількох областей, зокрема:
- Чернівецька;
- Івано-Франківська;
- Хмельницька.
Читайте також: В Україні водіїв-пенсіонерів хочуть позбавляти водійських прав: кого це стосується
Але це ще не все! На Київщині було “накрито” нелегальну АЗС у Крюківщині, де реалізовували незаконно вироблене пальне, зокрема, бензин та дизель. За інформацією БЕБ:
- Станція діяла без ліцензії на роздрібну торгівлю пальним та сертифікатів якості;
- Не було реєстраторів розрахункових операцій.
В Закарпатській області також знайшли виробництво підробленого бензину та дизелю в Мукачевому. Тут працювали посадовці місцевого підприємства, яке мало дозвіл лише на гуртову торгівлю.
За статистикою, найбільше нелегальних АЗС в Україні зафіксовано у Львівській області, де на початку осені їх налічувалося 98. Це становить майже чверть від усіх нелегальних заправок, на яких реалізують підробне пальне. До списку також входять:
- Одеська область – 42 нелегальні АЗС;
- Івано-Франківська – 41;
- Київська – 31;
- Дніпропетровська – 29;
- Миколаївська – 28;
- Харківська – 27.
“Нелегальні АЗС продовжують функціонувати, підриваючи економіку та створюючи загрозу для громадян та навколишньої інфраструктури”, – підкреслили у БЕБ.
Також цікаво: Штраф 100 тисяч: в Україні почали карати за автомобілі для військових
Які наслідки від заправки фальсифікатом?
Важливо розуміти, що неякісний бензин може серйозно нашкодити автомобілю. Наприклад, можуть зламатися фільтри й паливний насос. Є безліч способів “бодяжити” пальне, зокрема шляхом зниження октанового числа, що призводить до нерівномірного згоряння у двигуні.
Октанове число можуть також штучно завищувати, що негативно вплине на діяльність двигуна. Для цього часто додають:
- Спирти та ефіри. Висока концентрація – до 10% – може викликати підвищення витрат пального і, у спеку, утворення повітряних пробок у системі подачі пального;
- Ароматичні вуглеводні. Це призводить до збільшення кількості нагару та може негативно відобразитися на фільтрах, трубках паливної системи.
Автовласникам варто бути обережними і уважно ставитися до якості пального, щоб уникнути небажаних і дорогих поломок.
Підпишись на нас в Google НОВИНИ, та отримуй більше свіжих новин!