У 2023 році Україні вдалося відновити більше ніж 100 автомобільних і залізничних мостів, які були зруйновані в перший рік війни. Загалом на регіональні проєкти відбудови виділили близько 10 мільярдів гривень. Про це під час зустрічі з журналістами повідомила Олена Шуляк, голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, пише budport.
За словами Шуляк, фінансування відновлювальних проєктів частково було здійснено за рахунок Фонду ліквідації наслідків російської збройної агресії, який було створено за рахунок арештованих активів російських банків. До фінансування також долучилося 50% прибутків Національного банку України.
«З цього фонду у 2023 році було виділено 9,2 мільярда гривень на регіональні проєкти відбудови. Серед 300 проєктів, що отримали фінансування, не менше 35 стосувались транспортної інфраструктури, а ще 34 — водопостачання і водовідведення»,— зазначила вона.
У 2024 році вдалось відновити 138 мостів у Київській, Чернігівській, Сумській, Житомирській та інших областях. Також будівельні роботи тривають на десятках об’єктів у цих регіонах.
«У Чернігові завершено будівництво мосту через річку Десна, довжиною 628 метрів. Це найкоротший шлях від київської траси до центру міста»,— розповіла Шуляк про один з успішних проєктів.
Крім того, вдалось відновити міст на автомобільній дорозі Р-79 на Харківщині, де проходять важливі логістичні маршрути. Станом на зараз відремонтували 22 з 27 зруйнованих мостів у цьому регіоні.
Читайте також: Нові права для всіх українських водіїв: що зміниться в посвідченнях
Шуляк також наголосила на успішному відновленні мостів у Миколаївській області, де майже всі мости, зруйновані внаслідок агресії, були відновлені. «У Вознесенську 9 серпня вже відкрили дорожній рух по найбільшому мосту, який у 2022 році зупинив просування окупаційних військ»,— підкреслила вона.
У держбюджеті на 2025 рік передбачено 8 мільярдів гривень на новий водогін для Миколаєва, що забезпечить місто питною водою у зв’язку із наслідками, спричиненими знищенням Каховської гідроелектростанції.
Важливою частиною фінансування стало і програма компенсацій за пошкоджене і зруйноване житло, відома як єВідновлення. «З початку 2024 року до її фінансування долучилися міжнародні партнери, зокрема Світовий банк»,— зазначила парламентарка.
Загалом в рамках програми українцям було перераховано 16,5 мільярда гривень, з яких 9 мільярдів склали компенсації за зруйноване житло. Надалі програма буде розширюватися, включаючи людей з тимчасово окупованих територій.
Це цікаво: На українських водіїв з 1 січня чекають нові обмеження та штрафи у десятки тисяч
«Для функціонування програми компенсацій на рік потрібно 20-25 мільярдів гривень. Парламент і Уряд продовжують шукати можливості для її фінансування, вже підтвердив свою участь у програмі й Світовий банк»,— підкреслила Шуляк.
Сподіваємось, що у 2025 році зможемо отримати прибутки від заморожених активів росіян за кордоном, які частково направимо на програму єВідновлення.
Підписуйтесь на нас в Google НОВИНИ, та отримуйте більше свіжих новин!
Дізнайтесь вартість перереєстрації авто за допомогою онлайн-калькулятора на сайті МВС. Простий у використанні та безкоштовний…
Toyota готує новий компактний пікап на базі RAV4, який отримав агресивний дизайн та гібридні версії.…
Nissan повертає бюджетний кросовер Kicks Play, впроваджуючи його поряд з новим поколінням. Доступний із системами…
З 2025 року українці зможуть показувати поліс «Зелена картка» на телефоні. Це спростить перевірки на…
Досліджуйте шість найнадійніших позашляховиків у світі, які витримують екстремальні умови та гарантовано не підведуть вас…
Водії в Україні масово скаржаться на неправомірні зупинки патрульними. Юристи вказують на незаконність таких дій,…